PATALYNĖS PRIEŽIŪRA

* Medvilninių gaminių skalbimas 

Medvilninius gaminius galima skalbti neaukštensėje nei 40 laipsnių temperatūroje. Šiuos gaminius geriausia skalbti išvirkščioje pusėje, skalbimas galimas tiek rankomis, tiek automatinėmis mašinomis.

Skalbiant automatinėmis mašinomis rekomenduoja medvilninius gaminius gręžti 600 apsukų, kad gaminiai neprarastų savo išvaizdos. 

Gaminius, kurie turi užpildus: apsaugėlės, pagalvės ir t.t. geriausia skalbti rankomis.

Tiek vienus, tiek kitus džiovinti įprastai.

Šie gaminiai lyginami su neaukštesne nei 150 laipsnių temperatūra.

Džiovinti galima įprastai: vertikaliai ar horizontaliai.

 

* Kokias skalbimo priemones naudoti?

Rekomenduojame gaminius skalbti su jiems skirtomis priemonėmis, t.y. jei gaminys spalvotas naudoti skalbimo priemones TIK spalvotiems audiniams, jei baltas TIK baltiems. Taip pat prieš skalbimą rekomenduojame visus skalbinius išsirūšiuoti.

 

* Kaip dažnai reikia skalbti patalynę?

Visą naudojma patalynę patariama skalbti bent vieną kartą per savaitę.

 

* Ar po skalbimo spalvos nenublunka?

Atsakingai prižiūrint mūsų gaminius, taip kaip nurodyta rekomendacijose, bei skalbiant su neagresyviomis skalbimo priemonėmis, gaminiai nenublunka. Tačiau reikia turėti omenyje, kad išskalbus aukštesnėje temperatūroje audinys nubluks.

 

* Ar po skalbimo audinys traukiasi?

Mes siūlome tik natūralių pluoštų gaminius, tad natūralu, kad po skalbimo audinys pasitraukia. Įsigydami pas mus gaminius galite būti ramūs, kad net ir po skalbimo juos užvilksite ant patalų. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad tai negalioja, jei gaminiai yra skalbiami jiems nepritaikytoje vandens teperatūroje.

 

 

DAUGKARTINIŲ SAUSKELNIŲ PRIEŽIŪRA

* Medvilninių sauskelnių skalbimas

Sauskelnes patartina skalbti ne rečiau kaip kas 2 (antrą) dieną. Rekomenduojama skalbti 30-40 laipsnių vandens temperatūroje. Kartą per mėn reikia sauskelnes išskalbti akštesnėje vandens temperatūroje naudojant antibakterines sauskelnių dezinfikavimo priemones.

* Vilnonių sauskelnių ir įklotų priežiūra

Vilnones sauskelnes ir įklotus NEBŪTINA skalbti po kiekvieno pasisšapinimo. Jas užtenka gerai išdžiovinti ir išvėdinti. Šios sauskelnes ir įklotai skalbiami tik su vilnai skirtomis priemonėmis. Geriausia skalbti RANKOMIS, jei skalbiama skalbimo mašina privaloma pasirinkti vilnos skalbimui tinkamą programą.

 

* Sauskelnės nesugeria drėgmės

Skalbdami sauskelnes naudokite tik natūralias skalbimo priemones. Kad sauskelnės pasiektų maksimalų sugeriamumą, jas reikia išskalbti 4-5 kartus.

* Drėgmė prateka pro šonus

Įsitikinkite, ar drėgmę sugeriantis sluoksnis pakankamai daug sugeria.  Jei manote, kad sauskelnės sugeria nelabai daug, tuomet naudokite papildomus įklotėlius sauskelnėms.

* Sklinda nemalonus kavapas

Jei namalonus kvapas vargina iš skalbinių dėžės, tuomet tiesiog ant sauskelnių užpilkite šiek tiek valgomosios sodos ar kelis lašus arbatmedžio eterinio aliejaus. Tiek viena, tiek kita priemonė atlieka dezinfekciją ir naikina bakterijas.

Jei sausklenės turi nemalonų kvapą net ir po skalbimo ar kvapas paaštrėja kai vaikas pasišlapina - tai jau ženklas, kad sauskelnėse yra įvairių bakterijų, kurios paprastu skalbimu neišsiskalbia. Tuomet sauskelnes turite išskalbti labai aukštoje temperatūroje arba išskalbti su antibakterine sauskelnių dezinfekavimo priemone. Jei neturite šios paranka, tuomet paskutinio skalavimo metu įpilkite 1/4 puodelio acto, tai panaikins nemalonų kvapą.

Jei sauskelnės skleidžia nemalonų kvapą po nakties, tuomet jas reiktų dažniau pakeisti. 

 

* Sauskelnės sukietėjo

Natūralu, kad po skalbimo audiniai kietėja. Norėdami sumažinti šios problemos atsiradima skalbimo metu į skalbimo mašiną įpilkite 1/4 puodelio balto disciliuoto acto, jei sauskelnės su PUL audiniu actą galima naudoti ne dažniau kaip vieną kartą per mėn.

Taip pat sauskelnes galite patrinti tarp rankų, tai paprastas, tačiau veiksmingas būdas jas suminkštinti.

 Bent kartą per mėn galite išdžiovinti džiovyklėje.

* Lieka dėmės

Norėdami pašalinti dėmes naudokite tik DEGUONIES valiklius, vasarą sauskenles bloga puse džiaukite tieiog prieš saulę. 

 

* Skalbiant venkite

Gryno muilo, baliklių (chloro pagrindu), minkštikllių, enzimų, kvapų ir dažų, optnių baliklių.

 

Tik teisinga priežiūra garantuoja gerą sugeriamumą bei ilgą sauskelnių naudojimą.

VILNONIŲ KELNYČIŲ PRIEŽIŪRA

* Negalima vilnos gaminių gręžti ir džiovinti džiovyklėse. Vanduo iš gaminio turi ištekėti natūraliai.
* Nedžiovinkite vilnos gaminių saulėje. Vilna nemėgsta tiesioginių saulės spindulių.

* Vilnonius drabužius patartina džiovinti išskleistus, „paguldytus“, kad jie išlaikytų savo formą. 

* Saulėje vilna blunka, išdžiūsta, pasidaro trapi.

* Skalbti geriausia rankomis. Įsidėmėkite – vilnai „nepatinka“ karštas vanduo, taip pat ir labai šaltas – tiek vienu, tiek kitu atveju ji praranda natūralumą, susivelia. Skalbti vilnonius gaminius geriausia šiltame, vos 30ºC vandenyje, skalauti – tokios pat temperatūros vandenyje. Skalbdami angoros ar merinoso vilnos gaminius į skalavimo vandenį įpilkite glicerino (1 šaukštas glicerino 10 L vandens), tada plaukas nesivels. Norėdami išsiaiškinti, ar vilnonis gaminys bluks, išskalbkite mažą audinio gabalėlį muiliname vandenyje, įvyniokite į baltą medvilninį audinį ir palyginkite. Rezultatą pastebėsite tuoj pat.